Busta Rhymes ‘e ndez’ Prishtinėn (video)

Shko poshtė

Super Busta Rhymes ‘e ndez’ Prishtinėn (video)

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 27, 2011 3:24 pm


Pas shumė dilemave rreth mbajtjes sė koncertit tė tij, Busta Rhymes mė nė fund ka performuar para publikut kosovar pėr tė krijuar njė atmosferė ‘tė nxehtė’ nė skenėn e sallės “1 Tetori” nė Prishtinė.
Afro 4 mijė fansa tė muzikės hip-hop ishin mbledhur mbrėmė nė sallė pėr tė dytėn natė radhazi, pasi koncerti i reperit amerikan dėshtoi njė ditė mė parė.

Busta Rhymes u ngjit nė skenė afro gjysmė ore pas mesnate (00:30) dhe fjalėt e tij tė para ishin: “Kosovė mirė se ju gjeta”.

“Ata u munduan tė na ndalin. Na lanė tė presim nė Aeroportin e Romės nė Itali pėr 15 orė. Mirėpo askush nuk mund tė mė ndalojė tė vij nė kėtė vend tė bukur si Kosova”, ka thėnė Busta, derisa publiku kosovar filloi tė merrte ‘flakė’.

Ai ka performuar nė skenė disa prej hiteve tė tij mė tė mėdha, si “Break Ya Neck”, “Touch it”, “Gimme Some More”, “Arab Money”, e tė tjera, duke vazhduar shoun e tij deri rreth orės 02:00 pas mesnate, kohė pas kohe duke pėrcjellė edhe mesazhe tė ndryshme pėr publikun kosovar.

“Ėshtė nata mė e mirė gjatė 20 viteve tė karrierės sime, nuk do ta harroj Kosovėn kurrė dhe ju premtoj qė do tė shihemi sėrish”, ėshtė shprehur Rhymes.

Performanca e reperit amerikan nuk ka humbur ritmin nė asnjė moment dhe ai sė bashku me publikun kosovar vazhduan kėrcimin poshtė e lartė pa u lodhur fare.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Busta Rhymes ‘e ndez’ Prishtinėn (video)

Mesazh nga Gonna prej Wed Apr 27, 2011 7:19 pm

valla moti ska pas ksi atmosfere N Pr

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi