Kung-fu Panda e vrtet!

Shko posht

Super Kung-fu Panda e vrtet!

Mesazh nga Nora prej Wed Apr 27, 2011 4:17 pmVshtir sht ta paramendosh dik q i bn keq ksaj kafshe simpatike, por fal njeriut, pandat jan njra prej specieve m t rrezikuara n bot. Edhe pse njihen pr jetn e rehatshme dhe prtacin ato nganjher din t qarten sidomos nse duhet ti mbrojn klysht.
Kto kafsh simpatike arrijn peshn deri n 160 kilogram, por rrall tregojn agresivitet, prve n rastet kur duhet ti mbrojn pasardhsit ose territorin. Kohn e lir e kalojn duke u ushqyer ose duke u dremitur.

Por ky shembull nga streha e pandave n qytetin kinez Chengdu tregon se edhe kto kafsh i kan pes minutat e tyre :) Shikojeni!


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi