Kėrcėnim serioz apo vetėm teori konspiracioni?

Shko poshtė

Super Kėrcėnim serioz apo vetėm teori konspiracioni?

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 27, 2011 10:53 pm


Xhirimi i bėrė kohė mė parė mbi qiellin e Japonisė, paraqet njė raketė e cila i drejtohet njė UFO-je. Edhe pse duket se raketa nuk arriti cakun, pas vetes la shume pyetje tė hapura. Njėra prej tyre ėshtė pse njerėzit dėshiruan ta shkatėrrojnė UFO-n?
Teoritė kryesore pėr civilizimet jashtėtokėsore deri mė tash mbėshtesin idenė se kėta udhėtarė hapėsinorė janė qėllimmirė dhe e mbrojnė Tokėn dhe banorėt e saj. Por prej kujt dhe nga ēfarė na mbrojnė?

Njėra prej teorive ėshtė se jashtėtokėsorėt na ruajnė prej vetė racės tonė. Sipas kėsaj teorie, jashtėtokėsorėt kanė pėr detyrė tė na dėrgojnė nė civilizimet e shoqėrisė elite tė galaktikės, por sė pari duhet t’i pėrmbushim disa kushte tė caktuara.

Disa prej kėtyre kushteve ėshtė se ne duhet lėnė mėnjanė lakminė, dhunėn dhe luftėrat. A ėshtė ky njė kusht i rėndė pėr qeniet njerėzore, a besojnė civilizimet e pėrparuara se mund tė na detyrojnė tė largohemi nga rruga e gabuar dhe nėse pėr shkak tė natyrės tonė tė dhunshme ne mund tė bėhemi kėrcėnim pėr paqen e galaktikės, mbėshtetėsit e kėsaj teori vlerėsojnė se jashtėtokėsorėt mund tė na shkatėrrojnė plotėsisht.

Disa bile shkojnė edhe mė larg duke thėnė se liderėt e shteteve, me paaftėsitė e tyre, tashmė ka vendosur se nuk mund t’i pėrmbushė standardet, por pėrfaqėsuesit e jashtėtokėsorėve po bėjnė presion nė ta. Pėr shkak tė kėtyre mosmarrėveshje ėshtė i mundur edhe njė konflikt me jashtėtokėsorėt.

Videoja qė do tua sjellim ėshtė treguesi mė i mirė se sa nervozė janė njerėzit dhe paraqet raketėn e ndezur nė drejtim tė UFO-s. Natyrisht, tė gjitha kėto spekulime janė tė pėrcjella me mbishkrimin dramatik: “Qeveria juaj nuk dėshiron qė ju ta shihni kėtė”. A flitet vėrtetė pėr njė konflikt tė armatosur me UFO-t.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi