Kubani bn cigaren 70 metra t gjata

Shko posht

Super Kubani bn cigaren 70 metra t gjata

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 27, 2011 10:58 pm


Havana, 27 prill - Nj kuban ka nisur t bj nj puro kubane t gjat 70 metra, me ka do t prpiqet t thyej rekordin e tij t mparshm Guinness. Jose Castelar (67) n maj 2009 hyri n librin e rekordeve Guinnes pr her t katrt, duke br cigaren 43.38 metra t gjat, transmetojn agjencit.
Castelar kalon 9 or n dit duke br cigaren, dhe shpreson t prfundoj punn m 3 maj, pr ta prezantuar n Panairin Ndrkombtar t turizmit.
Castelar ka thn se derisa sht gjall, rekordi i Guinnessit duhet t mbetet n Kub, ka thn zdhnsi i prodhuesve kuban t cigareve, Amado de la Rosa.
Para dy vjetve, kur theu rekordin e tij t katrt botror, Castelar deklaroi se do t ndrpres garn e tij pr rekorde vetm kur t arrij t prodhoj cigaren 10 kilometra t gjat.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi