Ēka tė bėni me lėkurėn e lėshuar?

Shko poshtė

Super Ēka tė bėni me lėkurėn e lėshuar?

Mesazh nga Gonna prej Thu Apr 28, 2011 7:03 am

Kilet nuk duhet

humbur tepėr shpejt

Humbja tepėr e shpejtė e kileve tė tepėrta gjithmonė ēon deri te paraqitja e lėkurės sė lėshuar, tė varur. Plani i dobėsimit duhet tė jetė i tillė qė tė sigurojė njė humbje tė jo mė shumė se njė kile nė javė. Kjo nuk ėshtė mirė vetėm pėr lėkurė, por siguron edhe njė rezultat mė tė qėndrueshėm.Lyejeni lėkurėn me krem

Gjatė dietės organizmi ‘zvogėlohet’ dhe lėkurės i duhet qė ta ruajė elasticitetin e saj. Kremrat janė njė aleat i mrekullueshėm nė kėtė drejtim. Para se tė bini nė gjumė, ēdo ditė duhet qė ta lyeni lėkurėn tuaj me njė shtresė tė trashė tė kremit.Pilingu

Pilingu i tėrė trupit, i bėrė njė herė nė javė, do t’ju ndihmojė qė t’i largoni qelizat e vdekura nga sipėrfaqja e lėkurės dhe ta ruani shėndetin e saj.Ushtroni muskujt e barkut

Derisa vozitni automobilin, pritni nė rend, rrini ulur nė zyrė... shtrėngoni dhe lėshoni muskujt e barkut. Ky ėshtė njė ushtrim, i cili mund tė bėhet pėr sė uluri.Pini sa mė shumė ujė

Lėkura duhet tė ketė lagėshti tė mjaftueshme. Pėrpos kėsaj, sasitė e duhura tė ujit ndikojnė edhe nė nxjerrjen e helmeve nga organizmi, duke ndikuar qė lėkura tė ketė njė pamje mė tė shėndetshme.Ushtrimet trupore

Ushtrimet trupore ndoshta e kanė rėndėsinė mė tė madhe. Nėse plani juaj i humbjes sė kileve pėrfshin vetėm menynė, e jo edhe ushqimet, atėherė ai ėshtė gjysmak dhe nuk mund tė japė rezultate tė mira.Masazhi

Masazhi ndihmon nė ruajtjen, por edhe rikthimin e elasticitetit tė lėkurės. Nė fakt, me masazh do tė relaksohet tėrė trupi juaj, e jo vetėm lėkura.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi