Specat djegs e zvoglojn oreksin

Shko posht

Super Specat djegs e zvoglojn oreksin

Mesazh nga Gonna prej Thu Apr 28, 2011 7:06 am

Nse shujts suaj i shtoni edhe pak speca djegs, sipas t gjitha gjasave do t keni oreks m t pakt dhe kalorit e konsumuara do t digjen m shpejt.

Hulumtuesit nga universiteti n shtetin Indiana t Ameriks kan ardhur n prfundim se kapsaicina, q specave ju dhuron t djegsit, mundet t zvogloj urin dhe t shtoj energjin.

- Kemi zbuluar se konsumimi i specit t kuq mund t zvogloj oreksin dhe t shpenzoj shum kalori gjat ushqimit, sidomos tek ata njerz q nuk konsumojn ushqime me mlmesa, tha profesori Riard Mejts.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi