Pėr njė zemėr tė shėndetshme, ecni 30 minuta nė ditė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pėr njė zemėr tė shėndetshme, ecni 30 minuta nė ditė

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 28, 2011 8:46 amSpecialistėt paralajmėrojnė se personat e shqetėsuar pėr shėndetin e zemrės ėshtė mjaftueshėm tė ecin 30 minuta nė ditė.
Sporti, i cili ul gjysmė pėr gjysmė riskun e krizave tė zemrės dhe pėrshpejton procesin e shėrimit tek tė sėmurėt me zemėr, mund tė jetė shumė i dėmshėm nėse bėhet nė mėnyrė tė pavetėdijshme.
Duke pohuar se pėr tė pasur njė zemėr tė shėndetshme nuk ėshtė e nevojshme tė vraponi me orė tė tėra apo tė mbylleni nė sallonet e sportit, specialistėt paralajmėrojnė se personat e shqetėsuar pėr shėndetin e zemrės ėshtė mjaftueshėm tė ecin 30 minuta nė ditė.
Por, mos e ngatėrroni kėtė ecje me shėtitjen e dyqaneve tė njė qendre tregtare. Sepse, ecja mė e dobishme pėr zemrėn ėshtė ecja e realizuar nė njė ambient mbushur me oksigjen dhe ecja nė tempo. Orėt mė tė pėrshtatshme pėr tė bėrė ecje janė pasdite, nga ora 16:00-19:00.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi