Kina njeh Kosovėn?

Shko poshtė

Super Kina njeh Kosovėn?

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 28, 2011 1:21 pmTopat e futbollit tė prodhuar nė Kinė, me hartėn shtetėrore tė Serbisė, kanė shkaktuar tėrbim nė kėtė republikė. Kjo pasi topat e ardhur nga Kina nuk kanė pėrfshirė edhe Kosovėn nė hartėn e Serbisė.
Topat kanė kaluar nėpėr doganėn serbe pa u vėrejtur fare, edhe pse njė hartė e tillė, sipas Kushtetutės serbe, pėrbėn shkelje tė ligjit.

Sipas asaj qė shkruan “Kurir”, kėta topa mund tė blihen kudo nėpėr dyqane kineze nė Serbi, transmeton Zėri.

Edhe Ministria e Bujqėsisė dhe Tregtisė ėshtė deklaruar se ėshtė e njoftuar pėr njė skandal tė tillė, dhe se njė ekip i inspektorėve ka dalė nė teren pėr ta vėrtetuar kėtė rast.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi