Pozicioni mė i keq pėr gjumin

Shko poshtė

Super Pozicioni mė i keq pėr gjumin

Mesazh nga Nora prej Thu Apr 28, 2011 1:48 pmFjetja nė stomak mundet tė shkaktojė degjenerimin e shpinės, porositin ekspertėt nga universiteti Seint Luis i Shteteve tė Bashkuara.
Mjeku Adam Tanase, nga ky universitet, thekson: “Kurrė mos flini nė stomak. Ėshtė befasuese se si shumica e njerėzve nuk e kuptojnė se sa e dėmshme ėshtė kjo pėr shėndetin
Fjetja nė stomak mundet tė shkaktojė degjenerimin e shpinės, porositin ekspertėt nga universiteti Seint Luis i Shteteve tė Bashkuara.
Mjeku Adam Tanase, nga ky universitet, thekson: “Kurrė mos flini nė stomak. Ėshtė befasuese se si shumica e njerėzve nuk e kuptojnė se sa e dėmshme ėshtė kjo pėr shėndetin. Pos se e shkatėrron shpinėn, njė mėnyrė e tillė e fjetjes e ul edhe shtypjen e gjakut”. Nėse nuk besoni, provoni tė ecni me kokėn kthyer nė njėrėn anė.
Shumė shpejt do tė ndjeni dhimbje nė kraharor dhe qafė. Trupi nuk e dėshiron njė pozitė tė tillė, e po ashtu nuk e dėshiron edhe kur jemi tė kthyer me fytyrėn teposhtė. Kthimi i kokės dhe qafės nė pozitė tė tillė, madje edhe pėr vetėm disa minuta, tendos ligamentet dhe muskujt rreth shpinės.
Nėse nė pozitė tė tillė flini ēdo natė, presioni nė nyja dhe nerva do tė rritet pėrderisa degjenerimi i shpinės zhvillohet me tė madhe.
Mjeku Tanase porosit tė gjithė atė qė e kanė shprehi pozitėn e tillė tė tė fjeturit qė ta ndryshojnė sa mė shpejt para se tė jetė vonė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Pozicioni mė i keq pėr gjumin

Mesazh nga D3M1 prej Thu Apr 28, 2011 2:25 pm

kukuu Une gjith ne kete pozite flej.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi