SHBA, mbi 240 t vdekur nga tornadot

Shko posht

Super SHBA, mbi 240 t vdekur nga tornadot

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Apr 28, 2011 8:00 pmsht 247 t vdekur bilanci ende provizor i seris s tornadove q kan goditur shtetet n jug t Shteteve t Bashkuara.

Lajmin e bjn t ditur autoritetet amerikane, sipas t cilave n Alabama numrohen 162 t vdekur, n Tenesi 30, n Misisipi 32, Xhorxhia 14, Virxhinia 8 dhe Arkansas 1.

Sipas disa ekspertve amerikan, bhet fjal pr katastrofn m t rnd t 40 viteve t fundit, t shkaktuar nga nj tip i vecant fenomeni atmosferik, q jan tornadot.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi