Siria, BE bhet gati pr sanksionet

Shko posht

Super Siria, BE bhet gati pr sanksionet

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Apr 28, 2011 8:01 pmBashkimi Evropian po bhet gati t propozoj sanksione politike dhe ekonomike ndaj Damaskut zyrtar, pr shkak t gjakderdhjes gjat protestave kundr regjimit.

Lajmin e bjn t ditur mediat evropiane, sipas t cilave Brukseli do t krkoj q sanksionet t mbajn vuln e Organizats s Kombeve t Bashkuara.

Sipas burimeve, bhet fjal pr pezullimin e ndihmave t dhna n kuadr t politiks s bashkpunimit dhe pr ndrprerjen e ndihmave nga Banka Qendrore Evropiane, q shkojn rreth 200 milion euro n vit.

Mbi 450 persona n t gjith Sirin mendohet t jen vrar q nga nisja e protestave pro-demokratike rreth gjasht jav m par.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi