Marok, shprthim n qendr t Marakeshit

Shko posht

Super Marok, shprthim n qendr t Marakeshit

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Apr 28, 2011 8:01 pmNj shprthim i fuqishm ka tronditur sheshin kryesor t qytetit t Marrakeshit, n Marok, duke vrar t paktn 14 persona dhe plagosur 20 t tjer.

Autoritetet lokale deklarojn se shprthimi, i ndodhur n nj nga zonat m turistike t qytetit, sht i tipit kriminal, ndrsa lajmet e para flisnin pr nj shprthim aksidental t shkaktuar nga nj bombul gazi.

S fundmi Maroku ka prjetuar dy muaj protesta masive, prmes t cilave qytetart krkonin lnien e pushtetit nga mbreti Mohamed VI, ashtu sikurse po ndodh n pjesn tjetr t rajonit.

Nj zyrtar i policis tha pr agjencin e lajmeve Reuters se stafi i nj kafeneje dhe klient t saj, jan mes viktimave, pjes e t cilave jan edhe disa t huaj.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi