E festoi ditėlindjen e 100-tė duke vozitur 160 km/h

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super E festoi ditėlindjen e 100-tė duke vozitur 160 km/h

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 29, 2011 9:56 amRachel Gilbert nė ditėlindjen e saj tė 100-tė dėshiroi tė vozite njė makinė, nė stazėn e cila shfrytėzohet pėr garat NASCAR dhe tė arrijė shpejtėsinė prej 160 kilometra nė orė.
Glibert pėrcjellė garat e automobilizmit qė 50 vite. Ajo voziti nė stazėn ovale Toyota Campra, por arriti tė mbėrrijė shpejtėsinė vetėm deri nė 85 kilometra nė orė. Por askush nuk mbeti i zhgėnjyer me rezultatin e saj.

Plaka e voziti makinėn nė stazėn e neė Hampshireit nė Londėr e cila ėshtė shtėpia e garės sė NASCAR “Lenox Industrial Tools 301”.

“Rachelit i pėlqejnė garat”, tha vajza e saj Marie Anne Mills.

Nė stazė ishin tė pranishėm edhe anėtarėt e familjes dhe miqtė e saj nga shtėpia e pleqve St. Francis nė laconi tė Neė hampsherieit, ku Gilbert jeton.

Pasi voziti nė stazė, plaka mori edhe njė kartolinė pėr ditėlindje tė nėnshkruar nga shoferi i saj i preferuar Carl Edwards.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi