William dhe Kate tashmė burrė e grua

Shko poshtė

Super William dhe Kate tashmė burrė e grua

Mesazh nga Nora prej Fri Apr 29, 2011 4:26 pmPrinci William dhe e dashura e tij nga universiteti, Kate Middleton, tashmė janė burrė e grua.
Dyshja i kanė thėnė “PO” njėri-tjetrit nė njė ceremoni formale por emocionuese nė Westminster Abbey.

Nė mesin e 1,900 mysafirėve, ku ishin edhe yje si Sir Elton John, David dhe Victoria Beckham, dyshja kanė shkėmbyer zotimet se do ta duan, do ta respektojnė dhe do tė jenė nė krah tė njėri-tjetrit pėrgjithmonė.

Ata raportohet se janė pėrcjellė nga dy milionė shikues pėrmes ekraneve televizive.

Mbreti i ardhshėm, i cili i tha nuses se "dukej e bukur" derisa ajo arrinte te ai duke ecur para altarit, ka thėnė “Po” me njė zė tė qartė dhe tė fuqishėm. Kate ka folur mė butė dhe ėshtė dukur mė nervoze dhe e emocionuar.

Kryeministri britanik David Cameron, i cili ishte po ashtu i pranishėm nė ceremoni sė bashku me bashkėshorten e tij Samantha, ka thėnė se Martesa Mbretėrore tregon “mė sė miri Britaninė”.

“Si ēdokush qė jeton nė Britani, ndjeni njė lidhje tė fuqishme me kėtė ngjarje dhe kjo ėshtė arsyeja se pse mendoj se i gjithė vendi duhet tė jetė i ngazėllyer pėr kėtė”, ka thėnė Cameron pėr Sky News.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: William dhe Kate tashmė burrė e grua

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 29, 2011 9:37 pm

Veq Meda ka mungu :P :P

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: William dhe Kate tashmė burrė e grua

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 30, 2011 8:30 am

Edhe ti Edward mos harro :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: William dhe Kate tashmė burrė e grua

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi