Egjipt, incident n Nil, 17 t mbytur

Shko posht

Super Egjipt, incident n Nil, 17 t mbytur

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 29, 2011 7:20 pmNj autobus i vogl me 32 persona q shkonin n nj funeral ra nga trageti q po e transportonte n lumin Nil, n Egjipt.

Pr pasoj 17 persona jan mbytur, bjn t ditur autoritetet lokale, t cilat saktsojn se 10 pasagjer t tjer kan mbijetuar, ndrsa 5 jan t humbur.

Ngjarja ka ndodhur n rajonin Bani Suajf. Agjencia shtetrore e lajmeve fliste n fillim pr 43 viktima, por pastaj e uli bilancin n 22.

Incidente t tilla jan t zakonshme n Egjipt dhe vijn si pasoj e infrastrukturs s dobt dhe mungess s rregullave.

Nj oficer i siguris tha pr Associated Press se minibusi ra nga trageti pasi ky i fundit u prplas dhunshm teksa prpiqej t ankorohej.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi