Shpėrthimi nė Vlorė: Ende asnjė i dyshuar

Shko poshtė

Super Shpėrthimi nė Vlorė: Ende asnjė i dyshuar

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Apr 29, 2011 7:23 pmPolicia e Vlorės shoqėroi tė mėrkurėn tė paktėn 35 persona pas shpėrthimit me tritol tė makinės nė Skelė tė Vlorės, qė shkaktoi vdekjen e shoferit dhe plagosjen e katėr personave, mes tyre njė fėmijė.

Sipas tė dhėnave tė para po hetohet nė disa pista, pasi viktima Renato Abazi njihej si person me precedentė penale, megjithatė deri tani nuk ka asnjė tė ndaluar.

38-vjeēarit, administrator i njė pike bastesh nė zonėn ku ndodhi shpėrthimi, i ėshtė dhėnė lamtumira e fundit nė mesdite. Ndėrsa tė plagosurit e tjerė Meklaud Dani me tė birin 6-vjeēar si dhe dy kalimtaret Genci Sulejmani dhe Galitano Zguro janė nė gjendje tė mirė shėndetėsore.

Ndėrkohė, tifozėt e ekipit Flamurtari, pėr tė marrė pjesė nė ceremoninė mortore, shtynė protestuan para zyrave tė FSHF-sė nė Tiranė, pasi viktima ishte njė nga mbėshtetėsit e kuq e zinjve.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi