SHBA: Mbi 300 t vdekur nga moti i keq

Shko posht

Super SHBA: Mbi 300 t vdekur nga moti i keq

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 30, 2011 7:47 am


Mediat bjn t ditur se mbi 300 vet kan vdekur n shtetet jugore t SHBA-ve si pasoj e stuhive dhe motit t keq.
Raportohet se kjo pjes e Shteteve t Bashkuara po prballet me stuhit m t kqija n 40 vitet e fundit. Alabama sht shteti m i goditur nga moti i keq, ku pr pasoj 200 veta kan humbur jetn. Moti i keq ka prekur dhe shtetet e Misisipit, Tenesis, Arkansasit, Georgia, dhe Virginia.

Presidenti amerikan, Barack Obama do vizitoj zonat e prekura gjat dits dhe ka premtuar ndihm pr rimkmbjen

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi