NATO goditi forcat e Gaddafit

Shko posht

Super NATO goditi forcat e Gaddafit

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 30, 2011 7:48 am


Kryengritsit e Libis than se sulmet ajrore t NATO-s kan goditur forcat besnike t udhheqsit t Libis, Moamer Gadafi, t cilat e kan rrethuar qytetin Zintan n veriperndim t vendit.
Nj zdhns i rebelve tha se aeroplant shkrepn pes raketa ndaj forcat t Gaddafit.

N nj zhvillim tjetr, trupat e Gaddafit i kan ndjekur rebelt prtej kufirit me Tunizin dhe u prplasn me ta n qytetin kufitar tunizian Dhubeiba, derisa ushtria e Tunizis i ktheu prapa kufirit, raportojn mediat.

Qeveria e Tunizis tha se sht tejet e shqetsuar, dhe i ka thn qeveris s Libis q "menjher t'i ndal shkeljet e tilla" t territorit tunizian.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi