Egjipt, incident n lumin Nil, 17 t mbytur

Shko posht

Super Egjipt, incident n lumin Nil, 17 t mbytur

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 30, 2011 7:48 am


Nj autobus i vogl me 32 persona q shkonin n nj funeral ra nga trageti q po e transportonte n lumin Nil, n Egjipt. Pr pasoj 17 persona jan mbytur, bjn t ditur autoritetet lokale, t cilat saktsojn se 10 pasagjer t tjer kan mbijetuar, ndrsa 5 jan t humbur.
Ngjarja ka ndodhur n rajonin Bani Suajf. Agjencia shtetrore e lajmeve fliste n fillim pr 43 viktima, por pastaj e uli bilancin n 22, njofton TCH.

Incidente t tilla jan t zakonshme n Egjipt dhe vijn si pasoj e infrastrukturs s dobt dhe mungess s rregullave. Nj oficer i siguris tha pr Associated Press se minibusi ra nga trageti pasi ky i fundit u prplas dhunshm teksa prpiqej t ankorohej.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi