Pėrgjaket e premtja nė Siri, policia vret 24 civilė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pėrgjaket e premtja nė Siri, policia vret 24 civilė

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 30, 2011 7:50 am


Forcat e Sirisė kanė qėlluar pėr vdekje tė paktėn 24 civilė, pėrfshirė dy fėmijė, nė sulmet kundėr protestuesve qė demonstruan gjatė ditės sė premete, njoftoi organizata siriane pėr tė drejtat e njeriut Savasija.
Tubime tė mėdha ka pasur nė Damask dhe qytete tė tjera, ku forcat pro-qeveritare janė detyruar tė pėrdorin forcėn.

Ndėrkohė nė Dera janė vrarė katėr ushtarė, ndėrsa dy tė tjerė janė rrėmbyer nga njė grup terrorist, bėjnė tė ditur burime qeveritare.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi