Kėshilli i OKB-sė miratoi rezolutėn pėr Sirinė

Shko poshtė

Super Kėshilli i OKB-sė miratoi rezolutėn pėr Sirinė

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 30, 2011 7:51 am


Kėshilli i Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara pėr tė Drejtat e Njeriut kėrkoi tė premten dėrgimin e menjėhershėm tė njė misioni nė Siri pėr tė hetuar shkeljet e tė drejtave tė njeriut.
Rezoluta e propozuar nga Shtetet e Bashkuara u miratua pas bisedimeve tė gjata nė selinė e kėshillit nė Gjenevė. Nga 46 vendet anėtare tė kėshillit, 26 votuan pėr rezolutėn, nėntė ishin kundėr, ndėrsa shtatė vende u pėrmbajtėn. Teksti i rezolutės dėnon pėrdorimin e forcės ndaj protestuesve.

Vendet e Perėndimit kėrkuan nga Kėshilli i KB pėr tė Drejtat e Njeriut qė tė hetohet shkelja sė tė drejtave tė njeriut nė Siri, duke theksuar se mė shumė se 450 njerėz janė vrarė gjatė protestave, dhe disa raste mund tė klasifikohen si krime kundėr njerėzimit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi