Forcat siriane vrasin mbi 60 civil

Shko posht

Super Forcat siriane vrasin mbi 60 civil

Mesazh nga D3M1 prej Sat Apr 30, 2011 7:51 am


Forcat e Siris kan qlluar pr vdekje t paktn 60 civil, prfshir dy fmij, n sulmet kundr protestuesve q demonstruan gjat t s premtes.
Organizata siriane pr t drejtat e njeriut Savasia, e themeluar nga avokati pr t drejtat e njeriut Mohamad al-Hasani, i cili ndodhet n burg, tha se i ka emrat e 24 viktimave q jan vrar n Deraa, Homs dhe Latakia, si dhe n qytetin Kadam afr kryeqytetit Damask.

Por, sht raportuar se jan vrar m shum se nga ky numr I dhn nga kjo organizat.

Agjencia shtetrore siriane e lajmeve Sana lajmroi se forcat e siguris kan arrestuar mbi 150 persona n qytetin Deraa.

Gjakderdhja n kt shtet filloi pas krkesave t protestuesve pr m shum liri dhe dorheqje t presidentin Assad.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi