Mbyllja e kanalit t lotit

Shko posht

Super Mbyllja e kanalit t lotit

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 30, 2011 8:33 amTe foshnjat shpesh e hasim t mbyllur kanalin e lotit. Kjo ndodh pr shkak t mos hapjes s valvuls n kanalin e lotit e cila hapje duhet t ndodh pas lindjes.
Shenjat q i vrejm te kta fmij jan: lotim shum i shprehur, sekret ujor ose i turbullt q del nga syri, krurje e shprehur e syrit.
N literaturn m t re gjejm se 96% - 98% t rasteve kanali hapet me masazh (presion t leht t kndit t brendshm t syrit) dhe prdorim t antibiotikve deri sa fmija t mbush 12 muaj.
N baz t ktyre t dhnave shihet se sht e panevojshme t bhet sondimi para moshs nj vjeare, si ndodh te nj numr i madh i rasteve ktu n Kosov.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi