Nuk ka “shkopi magjik” anticelulit

Shko poshtė

Super Nuk ka “shkopi magjik” anticelulit

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 30, 2011 8:34 amCeluliti nuk ėshtė sėmundje, por pėr shkak tė dukjes jo estetike tė trupit, ndikon edhe nė stabilitetin psikik tė femrave. Frika nga dukja jo e kėndshme me veshje tė shkurtra gjatė verės, e sidomos me bikini, shkakton ndjenjė tė pasigurisė te femrat.
Edhe pse nė ditėt e sotme thuajse tė gjithė dinė pėr celulitin, megjithatė ėshtė shumė i vėshtirė largimi i tij dhe sidomos ėshtė vėshtirė tė shmanget pėrsėritja e tij.
Ekzistojnė pesė parametra tė cilėt janė pėrgjegjės pėr krijimin e celulitit: stresi, ērregullimet nė qarkullim, grumbullimi i lėngjeve tė tepėrta, grumbullimi i radikaleve tė lira dhe toksikeve, krijimi i shtresave ‘tė robėruara’ yndyrore nėn lėkurė.

Si rezultat i kėsaj vjen deri tė ndryshimet nė indin nėnlėkuror ku mblidhet yndyra nė formė tė fshikave ujore, ndėrsa sipėrfaqja e lėkurės bėhet e vrazhdė dhe e rrudhosur, sikur korja e portokallit. Ky cikėl ėshtė vazhdimisht i pranishėm, ndėrsa ushqimi i shėndetshėm dhe dietat e caktuara, madje edhe ushtrimet, shpeshherė nuk mjaftojnė.

Ėshtė i gabuar mendimi se me anė tė njė “shkopi magjik” nė formėn e preparateve anti-celulit mund tė shmangen kėto ‘sulme’ jo tė kėndshme pėr njė kohė tė shkurtėr.

Femrat duhet qė preparatet kundėr celulitit t’i pėrdorin gjatė gjithė vitit. Nė luftėn kundėr celulitit ushqimet mė tė mira natyrore janė cimet, portokalli i hidhėt, vaji i farave tė grurit i pasur me vitaminė E, barbaroza dhe algat, filizi, vaji i piperit tė gjelbėr dhe vaji i trėndafilit tė egėr.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi