Kryengritėsit dhe NATO hedhin poshtė ofertėn e Gaddafit

Shko poshtė

Super Kryengritėsit dhe NATO hedhin poshtė ofertėn e Gaddafit

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 01, 2011 7:21 pm


Pas NATO-s, edhe opozita libiane e ka refuzuar thirrjen e bėrė nga Muamer Gaddafi pėr bisedime. Kėshilli Kombėtar i Tranzicionit me bazė nė Bengazi ka thėnė tė shtunėn se Gaddafi nuk ka asnjė rol nė tė ardhmen e Libisė.
Ky refuzim ėshtė bėrė publik pak kohė pasi edhe NATO hodhi poshtė kėrkesėn e lideri tė Libisė pėr armėpushim duke thėnė se aleanca fillimisht kėrkon nga lideri libian qė tė ndalojė sulmet e forcave tė tij nė civilė.

Gaddafi bėri thirrje pėr armėpushim pėrmes njė paraqitjeje nė televizonin shtetėror mė herėt gjatė ditės duke thėnė se “dera e paqes ėshtė e hapur”.

Megjithatė, nė kėtė paraqitje televizive, Gaddafi ka thėnė se nuk e ka ndėrmend tė largohet nga pushteti e as nga vendi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi