Obama nėnshkruan sanksionet ndaj Sirisė

Shko poshtė

Super Obama nėnshkruan sanksionet ndaj Sirisė

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 01, 2011 7:22 pm


SHBA-tė kanė kėrkuar sanksione tė reja kundėr regjimit autokratik tė presidentit Baschar al-Assad, pėr shkak tė dhunės sė pėrdorur kundėr demonstruesve nė Siri.
Presidenti amerikan Barack Obama nėnshkroi njė shkresė qė kėrkon ngrirjen nė SHBA tė pasurive tė klanit tė Assadit dhe punonjėsve tė lartė tė shėrbimit sekret sirian.

Nga kjo masė preken edhe njėsitė elitare tė gardės revolucionare tė Iranit, tė cilat sipas tė dhėnave amerikanė i ndihmuan regjimit sirian nė shuarjen e protestave. Edhe BE njoftoi ngritjen e sanksioneve kundėr Sirisė. Pas kėshillimeve nė Bruksel tė ambasadorėve tė 27 vendeve tė BE-sė, u bė e ditur se pagesat disamilionėshe mund tė ngrijnė, dhe pėr pėrgjegjėsit e regjimit mund tė vendoset ndalim- udhėtimi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi