Mekanizm i ri pr krimet n ish Jugosllavi

Shko posht

Super Mekanizm i ri pr krimet n ish Jugosllavi

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 01, 2011 7:23 pm


Si raportojn mediat serbe, Tribunali i Hags, mandati i t cilit skadon n vitin 2014, do tua lr gjykimin e Ratko Mladicit dhe Goran Hadjicit nj mekanizmi t veant, nse t dy do t arrestoheshin pas qershorit t vitit 2012.
Sipas nj vendimi t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, nga dhjetori i vitit t kaluar, ky mekanizm do t krijohet n vitin 2013 dhe se i njjti do t merret me krimet n ish Jugosllavi dhe Ruand.

Si i ka deklaruar gazets Politika, zdhnsja e Tribunalit, Nerma Jelacic, ky mekanizm do t ket mandat katr vjear, ndrsa i njjti do t ket gjyqtar, prokuror dhe sekretariat. Selia e ktij mekanizmi t ri ende nuk sht prcaktuar.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi