NATO nuk mund t konfirmon vrasjen e djalit t Gaddafit

Shko posht

Super NATO nuk mund t konfirmon vrasjen e djalit t Gaddafit

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 01, 2011 7:24 pm


NATO-ja bri t ditur se kishte ndrmarr dje goditje ajrore mbi Tripoli, por nuk mund t konfirmonte njoftimet se nj nga goditjet kishte ln t vrar djalin e udhheqsit libian Moamar Gaddafi dhe tre nipave t tij.
Gjenerali i NATO-s, Charles Bushard tha se forcat aleate kishin goditur nj ndrtes q prdorej pr komandimin e operacioneve n Tripoli, por shtoi se trupat e tij nuk kan n shnjestr individ. Ai tha se NATO-ja shpreh keqardhje pr humbje jetsh, sidomos t civilve.

Ndrkaq, Bengazi, qendra e kryengritjes libiane, ushtonte t shtunn mbrma nga t shtnat n ajr dhe borit e makinave, ndrkoh q banort dhe kryengritsit festonin lajmin e zdhnsit t qeveris se nj goditje e NATO-s kishte vrar nj nga djemt e Moamar Gaddafit, lajmroi VOA.

Zdhnsi Musa Ibrahim tha se tre nga nipat e Gaddafit ishin vrar gjithashtu gjat sulmit t djeshm n shtpin e t birit n Tripoli. Po sipas zdhnsit, Moamar Gaddafi dhe e shoqja ishin n at shtpi n momentin e sulmit, por nuk ishin dmtuar.

Musa tha se goditja la t vrar 29-vjearin Saif Al-Arab Gadafi, dhe shkaktoi plagosjen e disa personave t tjer q ishin n at ndrtes. Zdhnsi i qeveris e cilsoi incidentin nj prpjekje t drejtprdrejt pr t vrar Gaddafin.

Megjithat, nuk ka pasur reagime nga NATO lidhur me kt sulm.

Gazetart u lejuan ti afrohen shtpis q u sulmua dhe ata raportuan se kishin par dme t prgjithshme.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi