Vėllazėria Myslimane pretendon gjysmėn e Parlamentit egjiptian

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Vėllazėria Myslimane pretendon gjysmėn e Parlamentit egjiptian

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 01, 2011 7:27 pm


Vėllazėria Myslimane nė Egjipt, grupi mė i madh islamik nė kėtė vend, ka njoftuar tė shtunėn se nuk do tė ketė kandidat pėr zgjedhjet presidenciale mirėpo do tė ketė kandidatė pėr gjysmėn e vendeve nė Parlamentin e Egjiptit.
Mahmud Mosri, udhėheqėsi i partisė sė sapo formuar, Pėr Liri dhe Drejtėsi, iu ka thėnė gazetarėve se ata janė tė hapur ndaj myslimanėve, katolikėve dhe kandidateve tė gjinisė femėrore sepse, siē ka thėnė ai, kjo parti nuk ėshtė grup fetar.

Vėllazėria Myslimane shihet si njė nga partitė mė sė miri tė organizuara nė Egjipt, ndėrsa dominimi i tyre ka shtuar shqetėsimin se Islami politik do tė kalojė nė forcė tė fuqishme nė politikėn e Egjiptit, raportoi Evropa e Lirė.

Grupi qė mė parė ishte i ndaluar me ligj, besohet se ka luajtur rolin kryesor nė largimin nga pushteti tė ish Presidentit egjiptian, Hosni Mubarak, nė shkurt tė kėtij viti.

Zgjedhjet parlamentare nė Egjipt janė tė caktuara qė tė mbahen nė shtator.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi