Sulmohen ambasadat n Tripoli

Shko posht

Super Sulmohen ambasadat n Tripoli

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 01, 2011 7:28 pm


Objektet e OKB-s dhe disa misione ndrkombtare jan sulmuar nga turma t zemruara libiane pas lajmit se nga nj bombardim i NATO-s sht vrar nj nga djemt e Muammar Gaddafit.
Nj zyrtar i OKB-s i ka thn BBC-s se stafi i tij do t trhiqet nga Libia. Britania e Madhe e ka prjashtuar Ambasadorin e Libis pasi objektet e saj n Libi u sulmuan.

Ndrkaq, Ministria e Jashtme e Italis e ka dnuar aktin e vandalizmit n Ambasadn e saj. Italia sht nj nga shtetet e fundit q iu ka bashkuar sulmeve t NATO-s kundr regjimit t Gaddafit.

Raportohet se po protestohet edhe para misionit diplomatik amerikan n Tripoli.

Mediat e Libis raportuan m hert se Gaddafi i ka shptuar nj sulmi ajror t NATO-s n nj shtpi n Tripoli. T njjtat raportime t pakonfirmuara thon se djali 29 vjear dhe tre niprit e Gaddafit jan vrar nga i njjti sulm.

NATO, prmes nj komunikate, e ka mohuar se Gaddafi ka qen caku i sulmit duke thn se ata nuk i sulmojn individt.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi