Avokado, molla dhe rrushi, eliksir pėr lėkurėn

Shko poshtė

Super Avokado, molla dhe rrushi, eliksir pėr lėkurėn

Mesazh nga Nora prej Sun May 01, 2011 9:32 pmNėse dėshironi qė tė mbroni lėkurėn dhe tė mos ju shfaqen rrudhat duhet tė konsumoni avokado, molla dhe rrush, sugjeron profesori nga Vjena, Hademar Bankhofer.
Avokado, ėshtė e pasur me vitamina E. Mbron lėkurėn prej materieve agresive tė dėmshme dhe pėrbrenda forcon indin lidhės, sugjeron profesori nga Vjena, Hademar Bankhofer. Ai sugjeron edhe disa artikuj tė tjerė qė ushqejnė lėkurėn pėrbrenda.

Eliksiri mė i lirė qė rinon lėkurėn janė mollėt, tė cilat nga brenda rregullojnė nivelin e sheqerit nė gjak. Radikalėt e lirė qė plakin lėkurėn do tė refuzohen nga ēaji i gjelbėr dhe me kėtė rast do tė ngadalėsohet procesi i plakjes sė lėkurės.

Nė shumicėn e rasteve mollėt garantojnė njė lėkurė tė pėrtėrirė. Teni ynė kohė pas kohe plaket, sepse sheqeri nga ushqimi e inicion njė proces tė tillė. Pėrkundrazi, mollėt mbajnė nivelin e sheqerit nė gjak.

Pėr njė lėkurė tė pėrtėrirė pėrkujdeset edhe rrushi, ngase pėrmban lėngje qė parandalojnė rrudhat.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi