Ora q kushton m shum se nj Ferrari

Shko posht

Super Ora q kushton m shum se nj Ferrari

Mesazh nga Nora prej Mon May 02, 2011 3:32 pmBreguet Marie-Antoinette - XX,000,000 dollar

Kjo or sht projektuar fillimisht nga vet Abraham-Louis Breguet dhe ka m shum pjes (823) se nj iPhone, kjo or ka gjithka, prve mesazheve MMS.

Krkesn pr krijimin e ksaj or t veant e bri Marie Antoinette, e cila vdiq 34 vite prpara se ora t prfundohej.

U deshn 40 vite pr ta ndrtuar dhe origjinali u vodh nga Na′man Diller. Kur ora origjinale u zhduk, u mendua se nuk do t shihej kurr, por n vitin 2009 u zbulua vendodhja e saj.

Pas vjedhjes s ors u vendos pr krijimin e nj ore tjetr duke prdorur imazhet e origjinalit.

"Montres Breguet" ka marr oferta deri n tet shifra pr orn por prap ka refuzuar ta shes.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi