Orgazma shton fekondimin

Shko poshtė

Super Orgazma shton fekondimin

Mesazh nga Nora prej Wed May 04, 2011 5:42 amGjatė shėrimit tė shumė ēifteve nga steriliteti ėshtė vėrejtur se kualiteti i marrėdhėnieve tė partnerėve ka lidhje edhe me shtatzėnėsinė.
Nuk ėshtė krejtėsisht e sigurt, mirėpo mendohet se ka mė sė shumti lidhje me veprimet e trupit tė femrės gjatė orgazmės. Kur femra ėshtė nė kulm tė orgazmės, muskujt e vagjinės dhe tė mitrės tendosen dhe nė ato momente nė mitėr depėrton njė numėr i madh i spermatozoideve, andaj edhe shansi pėr tė ngelur shtatzėnė ėshtė mė i madh, meqė pas shtendosjes spermatozoidet mbeten nė mitėr, ndėrkaq lirohet edhe hormoni oksitocin, i cili ėshtė i rėndėsishėm pėr krijimin e kontraksioneve.

Pėr tė arritur nė kėtė konstatim, ėshtė biseduar me pacientėt pėr aspektet mė intime tė jetės sė tyre dashurore – pėr atė sesa janė tė kėnaqur dhe a pėrjetojnė orgazmėn. Ėshtė biseduar me afėrsisht 1.000 paciente. Ato paciente qė kanė qenė tė shėndetshme, por qė nuk ndier kėnaqėsi nė marrėdhėniet seksuale, kanė qenė sterile, edhe pse nuk kanė qenė tė diagnostikuara pėr sterilitet. Ndėrkaq, ato paciente me vezore tė bllokuara tė cilat kanė pėrjetuar kėnaqėsinė e orgazmės kanė qenė tė frytshme.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi