Kubanezi mbėshtolli njė cigare 81.8 metra

Shko poshtė

Super Kubanezi mbėshtolli njė cigare 81.8 metra

Mesazh nga Nora prej Wed May 04, 2011 3:13 pmKubanezi Jose Castelar mbėshtolli cigaren mė tė gjatė nė botė dhe kėshtu pėr herė tė pestė u regjistrua nė Librin e Rekordeve Guinness. Cigarja ėshtė e gjatė 81.8 metra.
Castelar vendosi rekordin e tij tė pestė nė krijimin e cigareve mė tė gjata nė botė. Atij iu nevojitėn orė tė tėra punė pėr ta mbėshtjellė cigaren, por ai pėlqen kėtė “punė”.

“Kuba ėshtė vend i njohur pėr rritjen e duhanit dhe derisa tė ekzistojė unė Kuba do ta ketė cigaren mė tė gjatė nė botė”, tha 67 vjeēari pėr AP-nė.

Castelar punoi pėr kėtė cigare prej 25 prillit, ēdo ditė nga tetė orė. Theu rekordin, sėrish u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness, por nuk e ka ndėrmend tė ndalet. Qėllimi i tij ėshtė ta krijojė njė cigare tė gjatė 100 metra. Pėrndryshe, cigarja mund edhe tė ndizet, por Castelar dėshiron ta shfrytėzojė pėr qėllime promovuese.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi