Apple lėshon iOS 4.3.3

Shko poshtė

Super Apple lėshon iOS 4.3.3

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 05, 2011 10:18 am


Apple ka lėshuar versionin e freskuar tė softuerit tė saj, pėrkatėsisht versionin e sistemit tė ri operativ iOS 4.3.3 pėr pajisjet si the iPhone, iPad dhe iPod Touch.
Ky lėshim i ri nga Apple ėshtė paramenduar tė rregullojė problemet me pėrcjelljen e lokacionit – pėrgjimin e telefonit, pėr tė cilin ėshtė folur shumė kohėve tė fundit.

Sipas tė dhėnave nga ky lansim, thuhet se ndryshimet nė iOS 4.3.3 sjellin pėrmirėsime nė databazėn e lokacionit tė pėrdoruesit, e cila pėrfshin reduktimin e ruajtjes sė tė dhėnave nė “deponimin virtual”, ndėrsa i njėjti gjithashtu nuk mbėshtetet mė nė iTunes.

Pėr mė shumė, kur shėrbimi Location ėshtė i ndalur, tė dhėnat e lokacionit fshihen krejtėsisht, ndėrsa mė parė tė njėjtat ruheshin edhe kur ky shėrbim fikej.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi