Rritet popullariteti i presidentit Obama

Shko posht

Super Rritet popullariteti i presidentit Obama

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 05, 2011 10:23 am


Vrasja e kryeterroristit Osama Bin Laden ka ndikuar n rritjen e popullaritetit t presidentit t Shteteve t Bashkuara, Barack Obama, duke prmirsuar kshtu pikpamjet e amerikanve pr lidershipin e tij dhe prpjekjet e tij pr ta luftuar terrorizmin.
Kto rezultate jan nxjerr t mrkurn nga nj sondazh i br nga agjencia e lajmeve Reuters.

Rreth 4 nga 10 amerikan thon se opinioni i tyre pr presidentin Obama sht prmirsuar, pasi ai t hnn kishte urdhruar operacionin e suksesshm ushtarak n Pakistan pr t vrar bin Ladenin.

Mirpo rritja e popullaritetit t Obamas nga vdekja e bin Ladenit mund t mos zgjas shum, pasi votuesit srish do t fokusohen n ekonomi dhe n uljen e papunsis, q jan shqetsimet kryesore n fushatn pr zgjedhjet presidenciale t vitit 2012 n SHBA.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi