Ban Ki moon krkon fundin e dhuns n Siri

Shko posht

Super Ban Ki moon krkon fundin e dhuns n Siri

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 05, 2011 10:25 am


Sekretari i Prgjithshm i Kombeve t Bashkuara, Ban Ki moon i ka krkuar srish qeveris siriane t ndaloj menjher dhunn dhe ti jap fund arrestimit masiv t demonstruesve paqsor.
N nj telefonat me presidentin sirian, Bashar Al -Asad, Ban sht shprehur edhe pr hetimin e pavarur t dhuns s ushtruar nga policia dhe ushtria ndaj civilve, bri t ditur zdhnsi i sekretarit t prgjithshm t OKB-s.

T drejtat e njeriut t popullit sirian duhen respektuar, tha ai. I nevojshm sht edhe lejimi i organizatave humanitare n vend, ka krkuar Ban Ki-moon.

Sipas t dhnave t lvizjes demokratike n Siri, regjimi i Asadit ka arrestuar rreth 8000 vet javt e shkuara. Disa qindra civil jan vrar, shum prej tyre prej snajperve.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi