SHBA nuk do tė publikojė fotografi tė bin Ladenit tė vrarė

Shko poshtė

Super SHBA nuk do tė publikojė fotografi tė bin Ladenit tė vrarė

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 05, 2011 10:25 am


Pas vrasjes sė shefit tė Al Qaides, Osama bin Laden, presidenti amerikan, Barack Obama ka vendosur kundėr publikimit tė fotografisė sė kufomės.
Publikimi i saj mund tė rrezikojė sigurinė kombėtare, tha Obama nė njė intervistė televizive. Me kėtė vendim ai do tė mėnjanojė keqpėrdorimin e fotografisė si mjet propagande apo thirrje pėr dhunė tė re, njofton Deutsche Welle.

Shefi i Al-Qaides u vra nė njė vilė tė tij nė Pakistan nga forcat amerikane elitė me njė goditje nė kokė, dhe pak kohė pas kėsaj kufoma e tij u varros nė det. Presidenti Obama deklaroi se SHBA pavarėsisht kritikės nga Islamabadi, do tė vazhdojnė tė Pakistan tė veprojnė kundėr tė dyshuarve pėr terrorizėm.

Kėtė tė enjte Obama do tė vizitojė Ground Zero nė New York, vendin ku ithtarė tė bin Ladenit mė 11 shtator 2001 hodhėn nė erė me dy avionė tė rrėmbyer kullat binjake tė Qendrės Botėrore tė Tregtisė, ndėrsa 2600 vetė humbėn jetėn.

Obama do tė takohet me pjesėtarė tė viktimave dhe do tė vendosė njė kurorė me lule.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi