Bėjeni mė tė kėndshme jetėn seksuale

Shko poshtė

Super Bėjeni mė tė kėndshme jetėn seksuale

Mesazh nga Nora prej Thu May 05, 2011 1:26 pmShumė ēifte kanė ngritje dhe rėnie – periudha kur shpesh bėjnė dashuri dhe periudha kur ajo dėshirė nuk ėshtė edhe aq e shprehur.
Terapeutėt seksualė japin kėto kėshilla pėr kėnaqėsi tė plotė nė shtrat:

Ushtrimi i pėrbashkėt
Ėshtė dėshmuar qė aktiviteti fizik shton dėshiron pėr seks. Prandaj, vraponi bashkė me partnerin, vozitni biēikletėn dhe shkoni nė sallė bodibildingu. Pos qė do ta kaloni bashkėrisht kohėn, do tė keni edhe seks tė shkėlqyeshėm.

Paraloja ėshtė mė e rėndėsishmja
Paraloja seksuale zgjatė intimitetin te partnerėt dhe ėshtė pjesa mė e rėndėsishme e bėrjes dashuri. Prekjet nxisin qarkullimin e gjakut dhe shtojnė sensualitetin e trupit. Vishni veshje provokuese tė brendshme dhe bėni pėr partnerin njė vallėzim erotik. Lėshoni muzikėn dhe zhvishuni ngadalė. Zgjojani imagjinatėn. Mund tė merrni iniciativėn gjatė kohės sė paralojės.

Realizoni fantazitė seksuale
Flisni me partnerin pėr fantazitė tuaja seksuale. Bėni dashuri nė ndonjė vend tjetėr, provoni pozat seksuale pėr tė cilat fshehurazi keni fantazuar ose luajeni njė skenė seksi nga ndonjė film erotik.

Relaksohuni tėrėsisht
Terapeutėt seksualė thonė se ndjeshmėria nxitet me dorėzimin dhe me besnikėri. Pra, kur tė shkoni nė shtrat, harrojini tė gjitha dhe pėrkushtojuni kėnaqėsisė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi