Meshkujt gjithnjė e mė pak romantikė

Shko poshtė

Super Meshkujt gjithnjė e mė pak romantikė

Mesazh nga Nora prej Fri May 06, 2011 6:19 amNė kohėn moderne meshkujt gjithnjė e mė shumė po harrojnė artin e tė bėrit pėr vete tė njė femre, ndėrsa kjo ėshtė njė nga arsyet kryesore pse po zhduket romantika.
Vitet e fundit, meshkujt gjithnjė e mė rrallė u blejnė dhurata partnereve tė tyre, si dhe gjithnjė e mė rrallė po i befasojnė ato me ndonjė akt tė kėndshėm. Sipas njė hulumtimi, shumica e femrave nė Britani tė Madhe kanė pohuar se thuajse pėr njė vit nuk kanė pranuar dhurata nga personat e dashur.

Po ashtu, thuhet se kohėve tė fundit meshkujt gjithnjė e mė rrallė dhurojnė lule, ata nuk janė tė gatshėm tė pėrgatisin ndonjė ‘eveniment’ pėr tė dashurat e tyre dhe janė shumė mė pak romantikė.

Sipas rezultateve tė njė studimi tė realizuar nė Britani tė Madhe, njė nga dhjetė meshkuj tė moshave nėn 25-vjeē ka pohuar se i ka dhuruar partneres sė vet njė dhuratė, e cila nuk i ka hyrė nė punė. Studimi ka treguar, po ashtu, se mė shumė se gjysma e femrave paguajnė shpenzimet nė takimin e parė, dhe se vetėm 3 % e femrave harrojnė pėrvjetorėt ose ndonjė datė rėndėsishme, nė raport me 10 % tė meshkujve qė i harrojnė kėto data.

Ekspertėt pohojnė se dhuratat, tė cilat konsiderohen si gjėra tė vogla nė njė lidhje serioze, megjithatė janė shumė tė rėndėsishme. Sipas tyre, cilėndo befasi qė partneri e pėrgatit, ajo ofron romancė, nxit pasion dhe ia shton jetėgjatėsinė dashurisė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi