Qeni me dhmb titaniumi

Shko posht

Super Qeni me dhmb titaniumi

Mesazh nga Nora prej Fri May 06, 2011 6:28 amNj qen nga Australia ka marr dhmb t rinj nga titaniumi pasi q humbi t vett.
Qeni Axel nga Melbourne, i cili i ndihmon rojeve n ruajtjen e rendit n burg, humbi dhmbt e tij, por veterinari David Clarke mendoi nj zgjidhje dhe qenit i br dhmb t rinj nga titaniumi.
Shum koh, durim dhe para jan shpenzuar n trajnimin e ktyre qenve. M lir sht t rregullohet problemi dentar sesa t zvendsohet qeni me tjetr. Qent policor shpesh lndohen gjat kryerjes s detyrave q bjn, ka thn Clarke.
Dhmbt e rinj t Axelit jan rezultat i aksidentit, por disa pronar prdorin gjithashtu shrbimet e veterinarve, t cilt merren me dhmbt e kafshve, q dhmbt e kafshve t tyre t jen t shndetshm, t bardh dhe t vrtet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi