Sony Ericsson Xperia Play del me 22 qershor?

Shko posht

Super Sony Ericsson Xperia Play del me 22 qershor?

Mesazh nga D3M1 prej Fri May 06, 2011 9:20 am


Operatori mobil anglez, O2, ka njoftuar se q nga 22 qershori i ktij viti do t filloj shitjen ekskluzive t modelit t bardh t telefonit Sony Ericsson Xperia Play, i cili ndryshe njihet edhe si PlayStation Phone.
Telegrafi edhe m hert pati raportuar pr kt model t telefonit, pr t cilin thuhej se s shpejti do t vij n Evrop, mirpo tani sht kuptuar se arsyet e voness kan qen pikrisht disa testime dhe prmirsime n t cilat kishte nevoj t intervenohej.

Modeli i bardh i Xperia Play posedon ndrfaqen WVGA me rezolucion 480 x 854 piksel, procesorin 1GHz Qualcomm QSD8225, 512 RAM, 512 ROM, si dhe kamern me 5.1MP, e cila vjen me auto-fokus, dhe ndriues t integruar.
Pr m shum, Sony Ericsson Xperia Play posedon edhe lidhjen pr WiFi, Bluetooth, A-GPS, mikroUSB, si dhe portin 3.5mm pr audio.
Sony Ericsson Xperia Play mbshtetet n Google Android 2.3 Gingerbread, ndrsa ofron edhe mundsin pr geo-tagging, stabilizim t fotografis, dhe portin pr mikroSD e cila mund ta rris memorien e telefonit pr 8GB shtes.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi