Megjithatė, Eminem vjen nė Kosovė?

Shko poshtė

Super Megjithatė, Eminem vjen nė Kosovė?

Mesazh nga Nora prej Sat May 07, 2011 12:05 pmNjė koncert i reperit me famė botėrore, Eminem, nė Kosovė nuk ėshtė utopi e as ėndėrr, por mund tė bėhet realitet.
Sondazhi i hapur javė mė parė nga Telegrafi nė faqen e fansave nė Facebook, rezultatet e tė cilit janė publikuar tė premtėn mbrėma, kanė zgjuar reagime tė shumta ndėr organizatorė tė ndryshėm.

Telegrafi ka kontaktuar drejtorin e NextLevel, Ardin Badivukun, i cili u ka dhėnė shpresė fansave kosovarė tė Eminemit se artisti amerikan mund tė vijė njė ditė nė Kosovė, pėrkundėr vėshtirėsive tė cilat janė tė mėdha.

“Ne kemi qenė qysh moti nė kontakt tė vazhdueshėm me menaxhmentin e Eminem, si dhe tė plot yjeve tjera tė kategorisė sė rėndė siē janė: Lady Gaga, Rihanna, Kanye West etj. Por, t’i sjellėsh kėta artistė nė njė vend tė varfėr si Kosova, ėshtė e pamundur, sepse shumat qė ata kėrkojnė kapin shifrėn rreth 1 milion euro, kėshtu qė pėr standardin tonė jetėsor kjo ėshtė njė shumė astronomike”.

“Mirėpo, organizimi i njė koncerti me artistė si Eminem, do tė ishte i mundur vetėm nė rast tė ndonjė pėrkrahjeje tė theksuar tė institucioneve shtetėrore”, ka deklaruar Ardin Badivuku nga NextLevel.

Ishte NextLevel kompania qė solli nė Kosovė javė mė parė reperin Busta Rhymes, koncert qė pėrkundėr vėshtirėsive rezultoi tė jetė koncerti mė i suksesshėm i organizuar ndonjėherė nė Kosovė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi