Dhoma dhe ndarja e krevatit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dhoma dhe ndarja e krevatit

Mesazh nga Nora prej Sun May 08, 2011 8:43 amDuke marrė nė konsideratė disa ēėshtje sociale dhe psikologjike, zakonisht tė ndash krevatin nuk ėshtė njė ide e mirė.
Disa prindėr ndiejnė se, ndarja e dhomės sė tyre tė gjumit apo e krevatit me fėmijėn, ėshtė mė e natyrshme, sesa tė kenė dhoma tė ndara; dhe ky fakt ėshtė i rėndėsishėm pėr zhvillimin emocional tė fėmijės.

Duke marrė nė konsideratė disa ēėshtje sociale dhe psikologjike, zakonisht tė ndash krevatin nuk ėshtė njė ide e mirė. Sė pari, ēdo njeri fle mė mirė vetėm; do tė thotė qė ka mė pak shqetėsime gjatė gjumit dhe gjumi mund t'i dalė mė pak herė. Fėmijėt nė tė njėjtin krevat apo dhomė gjumi mund tė mos mėsojnė tė flenė vetė dhe kanė tendencėn tė kenė probleme me gjumin. Mbytja e fėmijėve, kryesisht atyre tė vegjėl ėshtė gjithashtu njė problem gjatė fjetjes nė tė njėjtin krevat.

Njė fėmijė nė krevat me ju mund tė ketė pasoja serioze nė jetėn tuaj intime dhe seksuale; ta lini fėmijėn me dadon gjithashtu mund tė jetė njė problem. Sa mė gjatė tė flejė me ju nė krevat fėmija, aq mė e vėshtirė bėhet ndarja kur ai apo ajo duhet tė shkojė nė dhomėn e tyre. Tė fjeturit ndarazi ėshtė gjithashtu i rėndėsishėm tė ndihmojė njė fėmijė tė mėsojė tė ndahet pa ankth dhe tė formojė identitetin e vet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi