Rezarta Shkurta dėshmon nė prokurori pėr sherrin me Rozanėn

Shko poshtė

Super Rezarta Shkurta dėshmon nė prokurori pėr sherrin me Rozanėn

Mesazh nga Nora prej Sun May 08, 2011 2:18 pmKėngėtarja Rezarta Shkurta ėshtė thirrur dje sėrish nė Prokurori, pėr tė dhėnė shpjegime nė lidhje me incidentin e ndodhur mes saj dhe kėngėtares Rozana Radi, muaj mė parė nė Tiranė. Rezarta Shkurta edhe mė parė ėshtė thirrur nė Prokurori dy herė tė tjera, lidhur me pėrleshjen fizike qė ka pasur mė 6 dhjetor 2010 me Rozana Radin, raporton Panorama. Prokuroria e Tiranės po kryen hetime nė lidhje me sherrin mes dy kėngėtareve, ku Rozana Radi pretendoi se ishte plagosur nė fytyrė gjatė pėrleshjes me Rezarta Shkurtėn, pas mesnatės sė 6 dhjetorit 2010. Burime tė Prokurorisė sė Tiranės thanė dje se Rezarta Shkurta u thirr pėr tė dhėnė deklarime nė lidhje me disa momente qė kishin mbetur pa u sqaruar nga hetimi i deritanishėm. Javėt e fundit nė Prokurori pėr konfliktin mes dy kėngėtarėve ėshtė marrė nė pyetje Sinan Hoxha dhe motra e Rezarta Shkurtės. Nga dėshmitė e tyre, me sa duket, kanė dalė momente tė reja pėr tė cilat ėshtė kėrkuar sqarim dje nga Rezarta Shkurta. Prokuroria tha dje se ka marrė sqarimet e fundit nga kėngėtarja. Sipas akuzės, nga pėrleshja mes dy kėngėtareve provohet me raport mjeko-ligjor se Rozana Radi pėsoi dėmtime nė pjesėn e fytyrės. Pasi i dokumentoi kėto dėmtime, ajo u paraqit nė polici pėr kallėzim penal ndaj koleges sė saj, Rezarta Shkurta. Tė dy kėngtėtaret kanė akuzuar njėra-tjetrėn pėr dhunėn dhe nxitjen e konfliktit, tė nisur dy vjet mė parė, kur Rezarta dhe Rozana patėn debate tė ashpra mes tyre, ndėrsa merrnin pjesė nė spektaklin “Vip Shpija” qė zhvillohej nė Kosovė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi