Pesėvjeēari shet vizatimet e veta pėr tė kuruar leuceminė

Shko poshtė

Super Pesėvjeēari shet vizatimet e veta pėr tė kuruar leuceminė

Mesazh nga Nora prej Sun May 08, 2011 2:48 pmFamilja Reed kishte nevojė pėr grumbullimin e mjeteve monetare pėr tė mbuluar shpenzimet e mjekimit tė vogėlushit tė tyre 5-vjeēar Aidan. Deshėn madje tė shesin edhe shtėpinė, por tezes sė vogėlushit i erdhi ideja qė tė shesin vizatimet e tij.
Pesėvjeēarit Aidanu Reed nga Kansasi vitin e kaluar mjekėt i konstatuan leuceminė limfatike. Prej atėherė vogėlushi shumicėn e kohės e kalon nė spital nė kemiterapi dhe metodat e tjera tė kurimit tė tij.
Prindėrit Katie dhe Wiley qenė merakosur jashtėzakonisht shumė kur kuptuan pėr lajmin e keq, mirėpo ekspertėt iu dhanė shpresė, pasi kjo formė e kancerit nė 90 pėr qind tė rasteve ėshtė e shėrueshme. Pėr tė paguar sė paku pjesėrisht shpenzimet e kurimit, ata pėrdorėn tė gjitha kursimet e madje edhe hynė borxh pakės. Pėr kurim tė mėtejshėm iu nevojiteshin edhe shumė para, andaj patėn vendosur tė shesin shtėpinė. Mirėpo, dashuria e Aidanit tė vogėl pėr vizatimin u dėshmua si fitimprurėse. Djaloshi ka shitur mbi 3 000 vizatime, shumicėn tė cilave i ka krijuar nė spital. Nė kėtė mėnyrė janė tubuar rreth 20 mijė e 300 euro, kėshtu qė shitjen e shtėpisė e kanė shtyrė pėr njė kohė.
“Me dėshirė tė madhe vizatoj kalorės, kloun dhe krijesa monstėr. Kur tė rritem dėshiroj tė punoj maska dhe kukulla. Falėnderoj tė gjithė ata qė kanė blerė vizatimet e mia”, tha Aidan, transmeton portali slloven 24ur.
Tezja e tij, Manda tregoi se njerėzit ende porosisin vizatime tė tij dhe se tė interesuarit janė paraqitur madje edhe nga Brazili, Italia dhe Japonia.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi