Aeroplani i “pensionuar” shndėrrohet nė restorant

Shko poshtė

Super Aeroplani i “pensionuar” shndėrrohet nė restorant

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 09, 2011 6:49 pm


Ekzistojnė shumė restorante origjinale nė botė, por me siguri nuk keni menduar ndonjėherė se mund tė drekoni nė njė restorant tė krijuar brenda aeroplanit.
Ky restorant i pazakontė, i pari i kėtij lloji nė Britaninė e Madhe, ėshtė hapur brenda aeroplanit Douglas DC6, e pėr tė tėra meritor ėshtė 35 vjeēari Tony Caunce. Ai sė bashku me Mike Collins, i cili dikur kishte fluturuar me kėtė aeroplan, vendosėn tė hapin restorantin nė aeroportin e Coventryt.

Vizitorėt mund tė kėnaqen me ofertėn e shumėllojshme tė ushqimit dhe pijeve, ndėrsa pronarėt mund tė mburren me ēmimet e arsyeshme. Restoranti ėshtė hapur para dy javėsh dhe ka kapacitet pėr 40 mysafirė. Kamerierėt mund tė ftohen duke prekur vetėm njė pullė, mu si pėr shėrbimin e stjuardesave, shkruan Daily Mail.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi