Libi, rebelėt shtyjnė ushtrinė nė Misrata

Shko poshtė

Super Libi, rebelėt shtyjnė ushtrinė nė Misrata

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue May 10, 2011 6:41 pmRebelėt nė qytetin libian tė Misratės thonė se kanė zmbrapsur trupat qeveritare nga periferitė.

Misrata, qyteti i vetėm nė perėndim tė Libisė qė ėshtė nėn kontrollin e rebelėve, ka qenė nėn sulmin e vazhdueshėm tė forcave tė kolonelit Muammar Gaddafi pėr dy muaj.

Zyrtarė tė OKB-sė kanė bėrė thirrje pėr njė ndėrprerje tė konfliktit, pėr tė lehtėsuar krizėn humanitare nė Libi, duke e pėrshkruar situatėn nė Misrata si “tė llahtarshme”.

Nė Tripoli disa shpėrthime janė dėgjuar gjatė orėve tė natės, tė cilat raportohet se kanė qenė bombardime tė forcave tė NATO-s.

Dėshmitarėt flasin pėr tė paktėn pesė sulme ajrore qė dyshohet tė kenė pasur si objektiv kompleksin rezidencial tė kolonelit dhe disa ndėrtesa qeveritare.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi