Kriza greke ul vlerėn e euros

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kriza greke ul vlerėn e euros

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue May 10, 2011 6:42 pmEuro ka rėnė me mė shumė se 1 pėr qind ndaj dollarit, pas lajmeve se Greqia po shqyrton mundėsinė e braktisjes sė monedhės sė pėrbashkėt.

Revista gjermane “Der Spiegel” raporton se njė takim u zhvillua tė premten, nė tė cilin u diskutua mundėsia qė Greqia tė pėrdorė sėrish valutėn e saj.

Megjithatė, ky opsion ėshtė pėrgėnjeshtruar me rreptėsi nga Athina zyrtare dhe mė pas nga Gjermania. Gjithėsesi, vetėm mė vonė u konfirmua se ministrat nga pesė vende tė eurozonės ishin takuar nė Luksemburg.

Pėrfaqėsuesit e Gjermanisė, Francės, Italisė, Spanjės dhe Greqisė thuhet se kanė diskutuar cėshtje tė brendshme tė BE, pėrfshirė kėtu situatėn financiare nė Portugali, Irlandė dhe Greqi.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi