Nominimet pėr “VideoFest 2011”

Shko poshtė

Super Nominimet pėr “VideoFest 2011”

Mesazh nga Nora prej Wed May 11, 2011 9:51 amFituesit e “VideoFestit” tė sivjetmė nuk do tė zgjidhen nga ndonjė juri e pėrbėrė nga artistė ose figura vendore, por nga njė kompani e specializuar britanike.
Drejtuesit e kėtij evenimenti kanė bėrė tė ditur se “pėr shkak tė korrektėsisė dhe transparencės”, ‘VideoFesti’ muzikor 2011 kėsaj radhe ka vendosur pėrgjegjėsinė kryesore pėr pėrzgjedhjen e nominimeve dhe fituesve t’ia besojė njė produksioni me renome botėrore.

Nė bazė tė propozimeve tė zyrtarėve tė lartė tė MTV nga Londra pėrzgjedhjen definitive tė spoteve tė nominuara nė tė gjitha kategoritė, sikurse me vonė edhe shpalljen e fituesve, do ta bėjė produksioni “US3 Production” nga Londra nė krye me drejtorin menaxhues Ashley Cowen.

Kompania nė fjalė tashmė ka bėrė ngushtimin paraprak tė listės nga afro 150 video spote, tė cilėt ishin zgjedhur nga bordi i VFM nė bashkpunim me KTV-nė.

Videospotet muzikore tė nominuara sipas kategorive janė:

BEST MALE VIDEO
Andos – Vetėbesimi
Besart Halimi - Ti nuk mė ndjen
Bertan Asllani ft. Big D - Shumė low
Genc Salihu - Rrugėve

BEST FEMALE VIDEO
Leonora Jakupi - Koha s'na fal
Argjentina Ramosaj - Perfekt
Besa Kokedhima – Kalorėsi i natės
Tuna - Pse jo

BEST GROUP VIDEO
Troja - Mbretėresha kohė
The freelancer - Father
Energy Band - Me gaz e lot
Blla blla blla - Kujt i bie

BEST POP-FOLK VIDEO
Albėrie Hadergjonaj - Kur nuk shkon nuk shkon
Edona Llalloshi – Dilem
Gili – Zemer
Teuta Selimi - Miqt e mi

BEST POP VIDEO
Adelina Berisha - On Air
Argjentina Ramosaj - Perfekt
Besa Kokedhima - Kalorėsi i Natės
Vedat Ademi ft Rezarta Shkurta - Dua tė iki larg

BEST HIP HOP VIDEO
Mc Kresha - Lej flleshat
Skillz - Bone veq pėr mu
Tingulli I trent ft. Flori - Ani ani syn
TDS ft. Nora - Ka je

BEST ROCK VIDEO
Andos – Vetėbesimi
Genc Salihu – Rrugėve
Troja - Mbretėresha kohė
The freelancers - Father

BEST RnB VIDEO
Elvana Gjata ft. Fugga - Mamani nejėn
Dafina Zeqiri ft. Ledri - Ti pom pelqen
Jehona Sopi - Work it girl
Tuna - Pse jo

BEST DUET VIDEO
TDS & Nora - Ka je
Aurela Gaqe & Dr. Flori & Marseli - Origjinal
Vedat Ademi & Rrezarta Shkurta - Dua te iki largė
Dafina Zeqiri & Ledri - Ti pom pelqen

BEST VIDEO
Vedat Ademi & Rrezarta Shkurta - Dua tė iki largė
Genc Salihu - Rrugėve
Argjentina Ramosaj - Perfekt
Elvana Gjata ft. Fugga - Mamani nejen

BEST NEW ARTIST VIDEO
Seven Saraqi- Mos shko
Dafina Rexhepi ft Mc Kresha - Delicious
Fortesa Hoti- Akull
Freelancer - Father

REGJIA MĖ E MIRĖ
Andosi - Vetėbesimi
Genc Salihu- Rrugėve
Vedat Ademi and Rezarta Shkurta - Iki larg
Besa Kokėdhima - Kalorėsi i natės

SPOTI ME PERFORMANCĖN MĖ TĖ MIRĖ
Besa Kokėdhima - Kalorėsi i natės
Dafina Zeqiri ft Ledri - Ti po mė pėlqen
Andosi - Vetėbesimi
Tuna-Dafina-2po2- Vibe

STYLINGU MĖ I MIRĖ
Jehona Sopi - Work it girl
Dafina Zeqiri ft Ledri- Po mė pėlqen
Besa Kokėdhima - Kalorėsi i natės

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi